PoultryStar® sol

PoultryStar® sol

Ürün Açıklaması

İçme suyu  uygulaması: PoultryStar® Sol

PoultryStar® sol içme suyuna uygulanır ve tüm kanatlı üretim sistemlerinde (broylerler, yumurtacılar ve damızlıklar) ve farklı ortamlarda kullanılabilir. Uygulama esnektir ve üretim döngüsünün kritik ve stresli dönemlerinde önerilir.

PoultryStar®, özel olarak seçilmiş probiyotik bakteri suşları ve inülinden gelen prebiyotik fruktooligosakkaritlerin (FOS) bileşik etkisi yoluyla faydalı bağırsak mikrobiyotasının kurulmasını desteklemek için su, yem ve jel damlacıkları olarak kullanılabilen, iyi tanımlanmış bir sinbiyotiktir.

Sinbiyotik PoultryStar®, fırsatçı ve patojen bakterilere karşı rekabetçi dışlama yoluyla gastrointestinal sağlığı desteklemek için tasarlanmıştır. PoultryStar®’ın erken uygulanması ve profilaktik kullanımı, her yaştan günlük civcivleri ve kanatlıları patojenlerin kolonizasyonuna karşı daha dirençli hale getirmeyi ve böylece hayvan sağlığı ve gıda güvenliğini iyileştirmeyi amaçlar.İyi bir bağırsak sağlığı, modern çiftlik sistemlerinde verimli ve çevreye duyarlı çiftlik hayvanları için bir ön koşuldur.

 

PoultryStar® Aktif Maddeler / Etki Şekli

 

Probiyotik suşlar

 

Sinbiyotik PoultryStar®, farklı cinslerden bakteri suşları içerir. Tüm probiyotik suşları BIOMIN® / DSM tarafından patentlenmiştir ve laboratuvarlarımızda kapsamlı bir şekilde incelenmiştir. Bağırsak reseptörlerine etkili bağlanma, fırsatçı ve patojenik bakterilerin rekabet dışı kalması, iç mukoza tabakasının asitlenmesi, spesifik bakteriyosinlerin üretilmesi, bağışıklık sisteminin aktivasyonu ve konak mikrobiyotasındaki sinerjistik etkiler gibi üstün probiyotik özellikleri nedeniyle seçilmişlerdir. Probiyotik suşlar, sağlıklı tavukların bağırsaklarından izole edildiğinden konağa özgüdür. Bu nedenle, farklı kümes hayvanı üretim sistemlerinde kullanılmak üzere güvenlik ve etkinliklerinin gerekçelendirilmesi gerekir. Ayrıca suşlar, tavuk bağırsak yolunun önemli kısımlarından seçilerek, çekum dahil sindirim sisteminin tamamında kolonizasyon ve çoğalma sağlanmıştır.

 

Prebiyotik kaynağı

Sinbiyotik PoultryStar® formülünün önemli bir kısmı, hindiba gibi bitkilerde doğal olarak bulunan fruktooligosakkaritleri (FOS) içermektedir. Bunlar, üründeki probiyotik bakterilerin ve bağırsaktaki diğer faydalı bakterilerin büyümesini ve aktivitesini seçici olarak uyarma yetenekleri açısından laboratuvarlarımızda test edilmiştir. Bu oligosakkaritler inülinden izole edilirek Lactobacillus ve Bifidobacterium cinslerinden faydalı bakteriler için bir besin kaynağı olarak işlev görürler. Böylece “Bifidojenik Etki”adıyla kanıtlanmış bilimsel bir yolla büyümelerini desteklenir.

 

Faydaları ve Uygulama:

Neden PoultryStar®?

Dengeli bir bağırsak mikrobiyotasının, günlük civcivleri ve her yaştaki kanatlıları fırsatçı ve patojen bakterilerin kolonizasyonuna karşı korumada önemli bir rol oynadığı bilinmektedir. Modern kanatlı üretim sistemlerinde biyogüvenlik esastır, kuluçkahane tesislerinde günlük civcivleri patojenlere erken maruz kalmaktan korumaya önem verilir. Bununla birlikte, biyogüvenlik uygulamaları aynı zamanda ortamdaki yararlı bakteri sayısını da azaltarak bir günlük civcivleri fırsatçı patojenlerin istilasına karşı savunmasız bırakır. PoultryStar®’ın erken uygulanması, bağırsağa etkili bir şekilde probiyotik bakteriler ekerek, kanatlıların dengeli bir mikrobiyal bağırsak ekosistemi kurmasına ve sürdürmesine yardımcı olarak hayvan sağlığının, verimliliğinin ve gıda güvenliğinin artmasını sağlar.

PoultryStar®’ın kullanımı, bağırsak stresi evreleri ve yüksek patojenik tehdit dönemleri sırasında, kuluçka sonrası kanatlılarda mikrobiyotanın (yeniden) oluşturulması ve geliştirilmesi için özellikle yararlıdır.

PoultryStar®’ın başlıca faydaları

■ Yararlı bağırsak mikrobiyotasının hızlı oluşumu

■ Antibiyotik uygulamasından sonra dengeli bağırsak mikrobiyotasının yeniden oluşumu

■ Enterik fırsatçılığın ve patojenik bakterilerin azalması

■ Islak altlık ve macunsu havalandırma insidansını azaltır

■ Sürü ağırlığı üniformitesini geliştirir

■ Mortalite vemorbidite oranlarını azaltır

■ Olumsuz yan etkisi ve arınma süresi yoktur, Çok sayıda deneme, PoultryStar®’ın bilimsel ve saha koşulları altındaki olumlu etkilerini doğrulamıştır.

 

Uygulama:

PoultryStar® sol içme suyu yoluyla uygulanır ve farklı kanatlı  üretim sistemlerinde ve farklı ortamlarda kullanılabilir.

Aralıklı uygulama: Esnektir ve üretim döngüsünün kritik ve stresli dönemlerinde önerilir.

Basittir ve iyi tanımlanmış bir uygulama takvimi izlendiğinde en etkili olacaktır. Yeni stres etkenleri sürüyü etkilediği zaman programın değiştirilmesi gerekebilir.

Diğer Ürünler

Bir uzmana başvurun

Bir biokey uzmanıyla iletişime geçin veya ihtiyaçlarınıza uygun dünyanın her yerindeki kişileri bulun.